ВИХОВАННЯ НА ТРАДИЦІЯХ

Нам дороге бережне ставлення до ре­волюційних традицій,.Крокуючи вперед з високими врожаями, трудовими звитягами своїх людей, зростанням добробуту кожної родини, колгоспні Піски свято зберігають рево­люційні і трудові традиції.  Місцеві жителі шанують імена тих, хто своїм життям утверджував у цих краях владу Рад, закладав перші цег­лини в фундамент соціалізму, відстою­вав свої завоювання на полях битв з гіт­лерівськими загарбниками.  В центрі села, де розташовані клуб і бібліотека, насаджено красивий зелений сквер. Серед мовчазних, мов застиглих у вічній скорботі, дерев височить пос­тать радянського воїна. Це пам'ятник тим, що полягли в боях за свободу і не­залежність нашої Вітчизни. Він ніби на­гадує  молодому поколінню, що не зазнало страхіть і горя війни, про ті без­прикладні жертви й героїзм, які виявив радянський народ в боях за Батьківщину, за мир і соціалізм.

 Та не тільки з цього дізнаються моло­ді громадяни про бойові й трудові под­виги нашого народу, своїх односельчан, земляків. За шкільною партою, на зус­трічах з старими більшовиками, а ще більше з книжок, яких в сільській біблі­отеці є понад шість тисяч, вони довіду­ються про славне минуле нашої країни, про боротьбу за встанов­лення й утвердження першої в світі Країни Рад.

  Зайде читач до бібліотеки і його при­вітно зустріне простора кімната, яскра­ві плакати, стенди, книжкові виставки... Широко розгорнутий книжковий фонд. На стелажах—спеціальні тематичні по­лиці: «Книги про Леніна», «Література про громадянську і Велику Вітчизняну війни»,   «Вивчай свій  рідний край».

 Особливо великим попитом користу­ються книги про революційне минуле, героїчні подвиги старшого покоління.

 Недавно радянський народ урочисто відзначив піввікову історію Великого Жовтняю.  Літні  люди  воскрешають в пам'яті пройдене, а молодь прагне уявити слав­ний шлях своїх дідів, батьків, старших братів і сестер. І бібліотека використо­вує всі форми і засоби, щоб задовольни­ти запити  читачів, ми влаштували цикл книжкових виста­вок.

 Біля виставок і плакатів проводимо бесіди і біографічні огляди літератури. Часто тут виступає комуніст  Ленінсько­го призиву, комсомолець 20-х років, ко­лишній голова Пісківської сільської Ра­ди М.М. Резнік.

 Значного розмаху набула краєзнавча робота. На окремих полицях виставлено літературу про рідний край. Тут же -  твори з автографами відомих україн­ських письменників-земляків і твори місцевих письменників, спогади, записа­ні на магнітофонній стрічці, листування із знатними земляками, об'ємисті папки газетних вирізок. Привертає увагу наоч­ність: фотоальбоми з текстами і знім­ками з історії села, стенди: «Нашого колгоспу кроки», «Наш колгосп в п'яти­річці», рекомендовані списки краєзнав­чої літератури.

 Приємно, що краєзнавча література давно знайшла свого читача. Нею кори­стуються заочники вузів, її читають юні ленінці, молодь, літні люди.

 Виховуючи молодь на революційних і трудових традиціях, прищеплюючи ри­си радянського патріотизму, бібліотека разом з клубом організовує вечори зустрічі з ветеранами праці, громадянської і  Великої  Вітчизняної воєн.

  Надовго залишиться в пам'яті присут­ніх вечір зустрічі з комсомольцями 20-х років. А незабаром проведемо вечір, присвячений С. І. Паськевичу—нашому землякові, відомому революціонерові. До 50-річчя комсомолу влаштуємо чи­тацьку конференцію: «Буремна юність» і вечір—«Наша юність крилата».

  У своїй пропаганді бібліотека поряд з фактами, взятими з героїчного мину­лого, подає читачам і наші сучасні. В одну шеренгу з героями минулого став­ляться герої сьогоднішнього дня. бойо­ві подвиги доповнюються трудовими ді­лами і досягненнями. Все це прищеплює молоді кращі риси радянської людини-патріота, надихає її на справи, гідні на­шої епохи.

 

А. Омельяненко, сількор,  завідующий бібліотекою

Газета Радянське село № 109  від 14.09.1968 року

 

 

 

 

 

 

 

 



Источник: http://Газета Радянське село № 109 від 14.09.1968 року
Категория: СТАТТІ ПРО СЕЛО | Добавил: Profesor (19.10.2011) | Автор: Омельяненко Андрій Федотович
Просмотров: 436 | Теги: Піски, бібліотека, стаття, газета Радянське село, Село | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: