МОЄ РІДНЕ СЕЛО ПІСКИ

   Мета створення цього сайту, це необхідність показати історію становлення одного із невеликих але мальовничих сіл Полтавщини, донести спогади очевидців тих подій. Значну роботу в цьому напрямку проводив мій батько. До кінця днів він займався журналістикою, був позаштатним сількором газети «Радянське село», часто зустрічався з видатними людьми та односельцями, збирав матеріали і фотографії про їх героїчне минуле,  планував відкрити в селі історично – краєзнавчий музей.

  Подружився з такими людьми як професор Попов Ф.В., колишнім головою сільської Ради села Резнік М.М, генерал-майором Корецький В.Г, кандидатом історичних наук Бородин О.А., членом Спілки журналістів СРСР Троцький А.С, які в свій час внесли значний внесок в розвиток села.

  Збирав дані про партизанів, комсомольців тих років, людей які віддали життя за визволення країни від німецьких окупантів. Багато уваги приділяв любительському фотографуванню, через ательє робив закази на виготовлення фотопортретів ветеранів села. Нариси і газетні статті батька (які публікувалися або тільки планувалися до друку) і ввійшли в каталог сайту. Життя людей в статтях було  написано в радянський період і відтворювали вони ідеологію того часу.

  В сайт ввійшли статті про дореволюційне минуле жителів села Піски, Полтавської області, Козельщинського району, участь односельчан в Великій Вітчизняній війні, їх трудові здобутки в післявоєнний період. В каталог  сайту  включені статті батька які друкувалися в районній газеті, а також ті які залишилися ненадрукованими в зв’язку зі смертю автора.

  Крім того знайшли місце статті його товаришів про героїчне минуле села, спогади їх про громадянську війну, а також статті про  подвиг захисників Москви і Ленінграду в роки Вітчизняної війни учасником яких був батько.

  В пам'ять про батька і наших з ним предків,  в честь процвітання його любимого села Піски і людей які там проживають, а також в пам'ять тих  сотень і сотень  пісківців які загинули в роки громадянської і Великої Вітчизняної воєн, 30-ті голодні роки та померлих в наші дні я спробував зробити цей сайт.

  Я дуже вдячний пісківцям які надали окремі документи і фотографії для оформлення сайта і людям які зацікавилися  цими матеріалами.

 

 

 

 

 

 

Автор сайту Омельяненко В.А.